Ota yhteyttä

Yhteydenotto meihin on helppoa. Pyrimme palvelemaan kaikkia asiakkaitamme mahdollisimman hyvin ja nopeasti. Toimintamme kattaa koko Suomen ja palveluksessamme on rakennusalaa hyvin tuntevia henkilöitä, joilla on erittäin pitkä käytännön kokemus suomalaisesta rakentamisesta

 

 

Leca_sora_irto.jpg

Leca®-kevytsora, irto


Toimitukset Kuusankosken tehtaalta:

Leca_tuotteet_450px.jpg

Leca®-harkot ja hormit, Leca®-kevytsora pakattuna


Jälleenmyyjät:

Rakennusliikkeet ja urakoitsijat:

Kuluttaja-asiakkaat:

  • Leca-harkot- ja hormit sekä Leca-soran pakattuna myy rautakaupat ympäri Suomen.

Yhteyshenkilöt

Marko-Jelonen-uusi_400-px-korkea.jpg

Marko Jelonen, aluemyyntipäällikkö

Infrarakentamisen Leca®-soraratkaisut

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

+358 (0)40 1257 672

marko.jelonen@leca.fi 

Partanen-400-px-korkea.jpg

Jouko Partanen, aluemyyntipäällikkö

Talonrakentamisen Leca®-soraratkaisut

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

+358 (0)40 5411 579

jouko.partanen@leca.fi

Poyhonen-400px-korkea.jpg

Päivi Pöyhönen, projektipäällikkö

Leca®-kivitalot, Leca®-harkkoratkaisut

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

+358 (0)40 8335 907

paivi.poyhonen@leca.fi

 

Tom-Tapanila-400px-kork..jpg

Tom Tapanila, aluemyyntipäällikkö (sairauslomalla)

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

+358 (0)400 393 592

tom.tapanila@leca.fi

Jussi-Pylkäs_Leca_400-px-kork.jpg

Jussi Pylkäs, aluemyyntipäällikkö

Infrarakentamisen Leca®-soraratkaisut

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

+358 (0)40 172 1928

jussi.pylkas@leca.fi

Teemu-Myyra_Leca_400px-kork.jpg

Teemu Myyrä, aluemyyntipäällikkö

Vesienhallinnan Leca® ja Filtralite® -ratkaisut

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

+358 (0)40 172 1498

teemu.myyra@leca.fi

Rajala-400px-korkea.jpg

Kari Rajala, laatu- ja kehityspäällikkö

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

+358 (0)40 1346 110

kari.rajala@leca.fi

Nuora-400px-korkea.jpg

Timo Nuora, myyntipäällikkö

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

+358 (0)40 5119 008

timo.nuora@leca.fi

Poysti-400-px-korkea.jpg

Mikko Pöysti, markkinointipäällikkö

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

+358 (0)40 5447 588

mikko.poysti@leca.fi

Lamberg-400px_1.jpg

Nora Lamberg, markkinointiviestintäspesialisti

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

+358 (0)40 5769 693

nora.lamberg@leca.fi

Heikkila-400px-korkea.jpg

Hanna-Leena Heikkilä, tehdaspäällikkö

Savilaukuntie 1
12100 Oitti

+358 (0)40 6740 353

hanna-leena.heikkila@leca.fi

Mantykentta-400px-korkea.jpg

Jari Mäntykenttä, talouspäällikkö

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

+358 (0)40 7053 624

jari.mantykentta@leca.fi

Jari_Mukkula-400px-kork..jpg

Jari Mukkula, tuotantopäällikkö

Helsingintie 235
45740 Kuusankoski

+358 (0)40 8294 692

jari.mukkula@leca.fi

Aluemyynti

Weberin aluemyynnin yhteystiedot löydät täältä.


Tehtaat

Oitti_450px.jpg

Oitin Leca-harkkotehdas

Savilaukuntie 1
12100 Oitti

010 44 22 891 

Kuusankoski_ilmasta_450px.jpg

Kuusankosken Leca-soratehdas

Helsingintie 235
45740 Kuusankoski

010 44 22 668 

Perustiedot

Yhtiön virallinen nimi: Leca Finland Oy
Y-tunnus: 2789863-1
Yhtiön kotipaikka: Helsingintie 235, 45740 Kuusankoski
Käyntiosoite: Strömberginkuja 2, 00380 Helsinki

Etkö löytänyt etsimääsi? Ota yhteyttä info@leca.fi

Laskutustietomme

Katso laskutustietomme tästä liitteestä.