Ota yhteyttä

Yhteydenotto meihin on helppoa. Pyrimme palvelemaan kaikkia asiakkaitamme mahdollisimman hyvin ja nopeasti. Toimintamme kattaa koko Suomen ja palveluksessamme on rakennusalaa hyvin tuntevia henkilöitä, joilla on erittäin pitkä käytännön kokemus suomalaisesta rakentamisesta

 

 

Leca_sora kaikki raekoot uusit 232x450.png

Leca®-kevytsora, irto


Toimitukset Kuusankosken tehtaalta:

Leca_tuotteet_450px.jpg

Leca®-harkot ja hormit, Leca®-kevytsora pakattuna


Jälleenmyyjät:

Rakennusliikkeet ja urakoitsijat:

Kuluttaja-asiakkaat:

  • Leca-harkot- ja hormit sekä Leca-soran pakattuna myy rautakaupat ympäri Suomen. Etsi lähin jälleenmyyjä täältä!

Yhteyshenkilöt

Marko-Jelonen-uusi_400-px-korkea.jpg

Marko Jelonen, aluemyyntipäällikkö

Infrarakentamisen Leca®-soraratkaisut

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

040 125 7672

marko.jelonen@leca.fi 

Susanna Vainio_henkilökuva 400px kork.jpg

Susanna Vainio, aluemyyntipäällikkö

Infrarakentamisen Leca®-soraratkaisut

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

040 172 1928

susanna.vainio@leca.fi

Poyhonen-400px-korkea.jpg

Päivi Pöyhönen, tekninen palvelupäällikkö, Saint-Gobain Finland Oy

Leca®-harkkoratkaisut, Leca®-kivitalot

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

040 833 5907

paivi.poyhonen@saint-gobain.com

Tom-Tapanila-400px-kork..jpg

Tom Tapanila, aluemyyntipäällikkö

Leca®-soraratkaisut talonrakentamiseen

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

0400 393 592

tom.tapanila@leca.fi

Nuora-400px-korkea.jpg

Timo Nuora, myyntipäällikkö

Talonrakentaminen, infrarakentaminen

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

040 511 9008

timo.nuora@leca.fi

Teemu_Myyra_uusi_400px kork..jpg

Teemu Myyrä, aluemyyntipäällikkö

Vesienhallinnan Leca® ja Filtralite® -ratkaisut

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

040 172 1498

teemu.myyra@leca.fi

Rajala-400px-korkea.jpg

Kari Rajala, laatu- ja kehityspäällikkö

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

040 134 6110

kari.rajala@leca.fi

Jari_Mukkula-400px-kork..jpg

Jari Mukkula, tuotantopäällikkö

Helsingintie 235
45740 Kuusankoski

040 829 4692

jari.mukkula@leca.fi

Poysti-400-px-korkea.jpg

Mikko Pöysti, markkinointipäällikkö

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

040 544 7588

mikko.poysti@leca.fi

Lamberg-400px_1.jpg

Nora Lamberg, markkinointiviestintäspesialisti

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

040 576 9693

nora.lamberg@leca.fi

Mantykentta-400px-korkea.jpg

Jari Mäntykenttä, talouspäällikkö

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

040 705 3624

jari.mantykentta@leca.fi

​​​

 


Saint-Gobain Finland / Weber aluemyynti

Leca-harkot ja Leca-sora pakattuna

Weberin aluemyynnin yhteystiedot löydät täältä.

Etsi lähin jälleenmyyjä täältä.


Tehtaat

Oitti_450px.jpg

Oitin Leca-harkkotehdas

Savilaukuntie 1
12100 Oitti

010 44 22 668 

Kuusankoski_ilmasta_450px.jpg

Kuusankosken Leca-soratehdas

Helsingintie 235
45740 Kuusankoski

010 44 22 668 


Perustiedot

Yhtiön virallinen nimi: Leca Finland Oy
Y-tunnus: 2789863-1
Yhtiön kotipaikka: Helsingintie 235, 45740 Kuusankoski
Käyntiosoite: Strömberginkuja 2, 00380 Helsinki

Etkö löytänyt etsimääsi? Ota yhteyttä info@leca.fi


Laskutustietomme

Katso laskutustietomme tästä liitteestä.