Ota yhteyttä

Yhteydenotto meihin on helppoa. Pyrimme palvelemaan kaikkia asiakkaitamme mahdollisimman hyvin ja nopeasti. Toimintamme kattaa koko Suomen ja palveluksessamme on rakennusalaa hyvin tuntevia henkilöitä, joilla on erittäin pitkä käytännön kokemus suomalaisesta rakentamisesta

 

 

Leca_sora_irto.jpg

Leca®-kevytsora, irto


Toimitukset Kuusankosken tehtaalta:

Leca_tuotteet_450px.jpg

Leca®-harkot ja hormit, Leca®-kevytsora pakattuna


Jälleenmyyjät:

Rakennusliikkeet ja urakoitsijat:

Kuluttaja-asiakkaat:

  • Leca-harkot- ja hormit sekä Leca-soran pakattuna myy rautakaupat ympäri Suomen.

Yhteyshenkilöt

Marko-Jelonen-uusi_400-px-korkea.jpg

Marko Jelonen, aluemyyntipäällikkö

Infrarakentamisen Leca®-soraratkaisut

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

Puhelin +358 (0)10 4422 359

GSM +358 (0)40 1257 672

Sähköposti marko.jelonen@leca.fi 

Partanen-400-px-korkea.jpg

Jouko Partanen, aluemyyntipäällikkö

Talonrakentamisen Leca®-soraratkaisut

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

Puhelin +358 (0)10 4422 244

GSM +358 (0)40 5411 579

Sähköposti jouko.partanen@leca.fi

Poyhonen-400px-korkea.jpg

Päivi Pöyhönen, projektipäällikkö

Leca®-kivitalot, Leca®-harkkoratkaisut

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

Puhelin +358 (0)10 4422 298

GSM +358 (0)40 8335 907

Sähköposti paivi.poyhonen@leca.fi

Rajala-400px-korkea.jpg

Kari Rajala, laatu- ja kehityspäällikkö

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

Puhelin +358 (0)10 4422 250

GSM +358 (0)40 1346 110

Sähköposti kari.rajala@leca.fi

Nuora-400px-korkea.jpg

Timo Nuora, myyntipäällikkö

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

Puhelin +358 (0)10 4422 247

GSM +358 (0)40 5119 008

Sähköposti timo.nuora@leca.fi

Poysti-400-px-korkea.jpg

Mikko Pöysti, markkinointipäällikkö

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

Puhelin +358 (0)10 4422 223

GSM +358 (0)40 5447 588

Sähköposti mikko.poysti@leca.fi

Lamberg-400px_1.jpg

Nora Lamberg, markkinointiviestintäspesialisti

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

Puhelin +358 (0)10 4422 00

GSM +358 (0)40 5769 693

Sähköposti nora.lamberg@leca.fi

Heikkila-400px-korkea.jpg

Hanna-Leena Heikkilä, tehdaspäällikkö

Savilaukuntie 1
12100 Oitti

Puhelin +358 (0)10 4422 885

GSM +358 (0)40 6740 353

Sähköposti hanna-leena.heikkila@leca.fi

Mantykentta-400px-korkea.jpg

Jari Mäntykenttä, talouspäällikkö

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

Puhelin +358 (0)10 4422 365

GSM +358 (0)40 7053 624

Sähköposti jari.mantykentta@leca.fi

 

Jari_Mukkula-400px-kork..jpg

Jari Mukkula, tuotantopäällikkö

Kuusankosken Leca-soratehdas

Helsingintie 235
45740 Kuusankoski

Puhelin +358 (0)10 4422 655

GSM +358 (0)40 8294 692

Sähköposti jari.mukkula@leca.fi

Jussi-Pylkäs_Leca_400-px-kork.jpg

Jussi Pylkäs, aluemyyntipäällikkö

Infrarakentamisen Leca®-soraratkaisut

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

Puhelin +358 (0)10 4422 00

GSM +358 (0)40 172 1928

Sähköposti jussi.pylkas@leca.fi

Teemu-Myyra_Leca_400px-kork.jpg

Teemu Myyrä, aluemyyntipäällikkö

Vesienhallinnan Leca® ja Filtralite® -ratkaisut

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

Puhelin +358 (0)10 4422 00

GSM +358 (0)40 172 1498

Sähköposti teemu.myyra@leca.fi

Tom-Tapanila-400px-kork..jpg

Tom Tapanila, aluemyyntipäällikkö

Talonrakentamisen Leca®-soraratkaisut

PL 70 (Strömberginkuja 2)
00381 Helsinki

Puhelin +358 (0)10 4422 00

GSM +358 (0)400 393 592

Sähköposti tom.tapanila@leca.fi

Aluemyynti

Weberin aluemyynnin yhteystiedot löydät täältä.


Tehtaat

Oitti_450px.jpg

Oitin Leca-harkkotehdas

Savilaukuntie 1
12100 Oitti

Puhelin 010 44 22 891 

Kuusankoski_ilmasta_450px.jpg

Kuusankosken Leca-soratehdas

Helsingintie 235
45740 Kuusankoski

Puhelin 010 44 22 668 

Perustiedot

Yhtiön virallinen nimi: Leca Finland Oy
Y-tunnus: 2789863-1
Yhtiön kotipaikka: Helsingintie 235, 45740 Kuusankoski
Käyntiosoite: Strömberginkuja 2, 00380 Helsinki

Etkö löytänyt etsimääsi? Ota yhteyttä info@leca.fi

Laskutustiedot

Katso laskutustietomme tästä liitteestä.