Ota yhteyttä

LECA FINLAND OY
Strömberginkuja 2
00380 Helsinki

Sähköposti: info@leca.fi

Puhelin: 010 4422 668

Kotipaikkakunta:

Helsingintie 235
45740 Kuusankoski
Y-tunnus: 2789863-1

Lataa laskutustietomme tästä.

AUKIOLOAJAT

Maanantai           8-16
Tiistai          8-16
Keskiviikko 8-16
Torstai          8-16
Perjantai 8-16

Yksityisasiakkaita palvelee paikallinen jälleenmyyjä. 



Leca-soran ja -harkkojen tilaus

Leca_sora kaikki raekoot uusit 232x450.png

 

Leca®-sora, irto

Toimitukset Kuusankosken tehtaalta:

010 4422 668

asiakaspalvelu@leca.fi

Leca_tuotteet_ei hormeja_small.jpg

 

Leca®-harkot ja Leca®-sora pakattuna

Jälleenmyyjät:

010 442 211

asiakaspalvelu@saint-gobain.com

Rakennusliikkeet ja urakoitsijat:

010 4422 313

asiakaspalvelu@saint-gobain.com

Saint-Gobain Finlandin aluemyynnin yhteystiedot

Saint-Gobain Finlandin jälleenmyyjähaku

Saint-Gobain Finlandin tuoteneuvonnan yhteystiedot

 



Yhteyshenkilöt

Markkinointi
Myynti
Talous
Tuotanto
Tuoteneuvonta
Pöysti Leca Finland
Mikko Pöysti
Markkinointipäällikkö
mikko.poysti@leca.fi
040 544 7588
Vainio Leca Finland
Susanna Vainio
Aluemyyntipäällikkö infrarakentaminen
susanna.vainio@leca.fi
040 172 1928
Jelonen Leca Finland Oy
Marko Jelonen
Aluemyyntipäällikkö infrarakentaminen
marko.jelonen@leca.fi
040 125 7672
Tapanila Leca Finland Oy
Tom Tapanila
Aluemyyntipäällikkö talonrakentaminen
tom.tapanila@leca.fi
0400 393 592
Nuora Leca Finland Oy
Timo Nuora
Myyntipäällikkö
timo.nuora@leca.fi
040 511 9008
Myyrä Leca Finland Oy ja Filtralite
Teemu Myyrä
Aluemyyntipäällikkö vesienhallinta
teemu.myyra@leca.fi
040 172 1498
Rajala Leca Finland Oy
Kari Rajala
Laatu- ja kehityspäällikkö
kari.rajala@leca.fi
040 134 6110
Mukkula Leca Finland Oy
Jari Mukkula
Tuotantopäällikkö
jari.mukkula@leca.fi
040 829 4692
Lamberg Leca Finland Oy
Nora Lamberg
Markkinointiviestintäpäällikkö
nora.lamberg@leca.fi
040 576 9693
Mäntykenttä Leca Finland Oy
Jari Mäntykenttä
Business Controller
jari.mantykentta@leca.fi
040 705 3624

Tehtaat

Oitti_1_RGB_1000px.png

 

Oitin Leca®-harkkotehdas

Savilaukuntie 1

12100 Oitti

010 44 22 668

Kuusankoski_ilmasta_0.jpg

 

Kuusankosken Leca®-soratehdas

Helsingintie 235

45740 Kuusankoski

010 44 22 668

 

KIRJOITA MEILLE

 
 

Täältä voit lukea tietosuojaselosteemme.